A.Lloyd Wer - Ben Elton - Bródy János
Volt egyszer egy csapat
Musical
Szereposztás
John: Miller Zoltán, Nagy Sándor, Nagy Balázs
Mary: Krassy Renáta, Mahó Andrea, Nádasi Veronika
Christine: Gallusz Nikolett, Nyári Szilvia, Polyák Lilla , Balogh Anna
Frank: Arany Tamás, Balog János, Pankotay Péter
Thomas: Barát Attila György, Feke Pál, Serbán Attila
Daniel: Sándor Dávid, Szemenyei János, Szente Vajk
Bernadette: Balogh Anna, Szegő Adrienn, Vágó Zsuzsanna
Göndör: Nagy Lóránt, Ömböli Pál
O\'Donell atya: Dunai Tamás, Koltai János
Patrick: Morvay Bence, Morvay Gábor
Valamint Bognár Zsolt, Póka Éva, Szilvássy Annamária, Veszelinov András Kisebb szerepekben a Madách Színház stúdiósai, valamint a Madách Színház kórusa és tánckara
Rendező: Szirtes Tamás
Díszlettervező: Kentaur
Jelmeztervező: Szakács Györgyi
Világítás: Götz Béla
Hangszerelte: A.Lloyd Webber, David Cullen
Zenei vezető: Kocsák Tibor
Koreográfus: Tihanyi Ákos
Dramaturg: Fodor Géza
Korrepetítor: Szegeczky Ágnes
Zenei asszisztens: Gillay András, Zádori László*
Rendező munkatársa: Kutschera Éva, Paál Gergely
Bemutató: 2005.05.27.
A darab
Andrew Lloyd Webber újabb darabját, amelynek címe Beautiful Game, alkotó együttműködésre ajánlotta fel a Madách Színháznak. Webber darabjai világszerte az ősbemutató szigorúan ellenőrzött standardjai szerint kerülhetnek csak színre, mindeddig kizárólag angol és amerikai, tehát az angolszász kultúra közös művészi nyelvét beszélő művészeknek nyílt lehetőségük alkotó együttműködésre.
Webber arra hatalmazta fel a magyar alkotótársakat, hogy az alapvonalak megtartásával nyelvileg, érzelmileg, és a konkrét problémaérzékelés tekintetében teremtsék meg a darab közép-európai változatát. Az együttműködés az ő részéről nemcsak bizonyos módosítások engedélyezését jelenti, hanem újabb zenei hozzájárulást is az új változathoz, olyan számok és zenei megoldások megjelenését a darabban, amelyek vadonatújak.
Webber társszerzőkként fogadta maga mellé Szirtes Tamást, aki legfontosabb alkotó-, és munkatársaként Bródy Jánost kérte fel erre a különleges feladatra.
A honosítás szabadsága, az együttműködésnek ez a foka rendkívüli esemény, amelyre a magyar színház történetében még nem volt példa. Többről van szó, mint színházi ügyről. Webber gesztusa a történelmi háttér előtt szinte szimbolikusnak bizonyul: a kultúra Európája már teljes jogú tagként befogadta Magyarországot - Webber ezzel a gesztussal egyenjogúnak fogadja el a magyar kultúrát. De remélhetőleg több is történik: egy magyar színház az angol kultúra egy darabját egész Közép-Európa felé közvetíteni tudja, szervesíteni képes Közép-Európa kultúrájába.
Az új angol-magyar musical címe VOLT EGYSZER EGY CSAPAT.
A darab alapvető dolgokról szól. Fiatalságról, barátságról, szerelemről, emberi összetartozásról, tisztaságról, szabadságról, békevágyról, illúziókról - és felnőtté válásról, barátságok megromlásáról, az első szerelem tapasztalatlanságáról és az élettapasztalatok megszerzéséről - súlyáról, az emberi összetartozás veszendőségéről, a tisztaság elvesztéséről, a szabadság áráról, a béke veszélyeztetettségéről, az illúziók elvesztéséről
További információ : http://www.voltegyszeregycsapat.hu/